Elit Grand Palas
Elit Perla Palas
Elit Yaşam Konakları
Sürdürülebilir Yaşam

Elit Grand Palas Web Sitesi
www.elitgrandpalas.com

Elit Grand Palas E-Broşür (pdf)

 

 

Tutkuların Gerçeğe Dönüştüğü Yer

Bir tutkudur görkemli saraylarda yaşama isteği. Ne zaman Dolmabahçe Sarayı'nı görsek, ne zaman bir fasıl çalınsa, ya da ne zaman Topkapı Sarayı'nın önünden geçsek, hep bir parçamızın oraya ait olduğunu hissederiz. Kendimizi o saraylarda yaşarken hayal ederiz hep. Özümüzde hissettiğimiz, muhteşem tarihimize duyduğumuz hayranlıktır... Saygıdır… Mimarideki detayların mükemmelliğidir bizi cezbeden, sarayın içerisindeki rahatlık, ayrıcalıktır... Ama vazgeçemeyiz modernlikten ve teknolojiden.

İşte biz Elit Grand Palas'ta bu tutkuyu gerçeğe dönüştürüyoruz. Geçmişin görkemini ve geleceğin yaşam tarzını günümüzün inşaat teknolojisi ile bir araya getiriyoruz. Yaratıcı mimari tasarımlarımızı yüksek teknoloji ve inşaat kalitesiyle harmanlayarak bugünün ve geleceğin yapılarını inşa ediyoruz.

Tasarım

Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen klasik Türk mimarisinin görkemli eserlerinden ilham alınarak tasarlanan Elit Grand Palas, dünya kenti olarak tarihe damgasını vuran İstanbul'un çağdaş yüzünü yansıtırken, köklü ve zengin tarihi mirasından da esintiler taşıyor. Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin oluşturduğu kültürlerin günümüze uzanan köprüsü olan İstanbul'da, geçmiş ve gelecek Elit Grand Palas'ta bir araya geliyor.

Elit Grand Palas
Türkiye'nin En Görkemli Yaşam ve Yatırım Projesi!

Mimari

Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen klasik Türk İslam mimarisinin görkemli eserlerinden ilham alınarak neoklasik tarzda inşa edilen Elit Grand Palas, modern teknolojinin tüm imkânlarından yararlanarak, geçmişi ve geleceği tek bir yapıda bir araya getirmektedir. Elit Grand Palas görkemli tarihimizin günümüze yansıtılması için planlanmıştır. Tarihin her döneminde hayranlık uyandırmış klasik yapılarda olduğu gibi, Elit Grand Palas da sadece bugün değil, gelecekte de aynı hayranlığı uyandıracak görkemli ve kalıcı bir eser olarak tasarlanmıştır. Elit Grand Palas'ın mimarisi, dünya kenti olarak tarihe damgasını vuran İstanbul'un çağdaş yüzünü yansıtırken, köklü ve zengin tarihi mirasından da esintiler taşımaktadır. Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin oluşturduğu kültürlerin günümüze uzanan köprüsü olan İstanbul'da, ileri inşaat teknolojisinin sağlamlığı ile klasik mimari formların işlevselliğini birleştiren prensiplerle şekillenmiştir.

Elit Grand Palas, iç avlulu planlaması ile Anadolu Büyük Selçuklu dönemi kervansaray plan tipolojisinin öğelerini taşımaktadır. 55 bin metrekare inşaat alanında kapsamlı bir donanıma sahip planı, üç kat bodrum üzerine giriş eksenine göre simetrik olarak yüksek tavanlı 8 katıyla merkezden iki yöne kanatlarıyla iç avlu bahçesini sarmaktadır. 34 metre yüksekliğindeki yapının büyük bir taç kapı olarak düzenlenmiş olan giriş bölümünün bulunduğu merkez kütle de yükseltilmiş ve çatısında bulunan 30 metre uzunluğunda 12 metre eninde geniş tonozlu kubbe ile anıtsal bir görüntü kazandırılmıştır. Kubbenin çevresi klasik Türk süsleme üsluplarından Selçuklu dönemine ait desen kompozisyonları ile bezenmiştir. Kanatlarının iki köşesinde bulunan 12 metre çaplı simetrik iki büyük kubbe ile köşe kuleleri bu anlam bütünlüğünü vurgular. Üstlerinde kullanılan nişan motifi şanlı Osmanlı tarihine bir saygı duruşudur.

Görkemli bir karşılama ile 500 metrekare alana sahip 7 metrelik yüksek tavanlı hem giriş hem de buluşma mekânı olan lobi, 4 bin metrekare iç avlu bahçesine geçişi sağlayan geniş kemerli kapılarla aydınlatılmıştır. İç avlu bahçesinde yemyeşil peyzajlı, havuzlu meydanlar, yürüyüş yolları ve rekreasyon alanları yer almaktadır. Giriş cephesinin gözü okşayan dışbükeyliğine paralel olarak iç avluya bakan cephe, içbükey biçimde düzenlenmiştir. 19 yy. İstanbul saray yapılarında görülen zariflikte neoklasik üslubunda tasarlanan giriş bölümü, geniş karşılama saçağı ve yüksek bir sütun sırasıyla düzenlenmiştir. Bu giriş bölümünün iki yanında, yarım yuvarlak olarak dışarı taşan neoklasik sütunlar merdiven kulelerini vurgulamaktadır. Kulelerin üzerindeki süslemelerde kullanılan klasik döneme ait motifler ile mimariye kozmos yansıtılmıştır. Kapalı geometrik şekiller, yıldız sistemleri olarak adlandırılan kurgu, sekizgenler sonsuzluk anlayışının ve döngüselliğin bir ifadesi olmuştur. İç mimaride kullanılan firuze ve lacivert renkleriyle iri geometrik yıldızları adeta gökyüzünü aksettirmektedir.

Cephede kolon pencere ritmi, kemer köşeleri ve kilit taşları, cumbaların ve balkonların konsollarında kullanılan mukarnas, madalyon ve Selçuklu motifleri, üçüncü ve yedinci kat pencerelerinin altından geçilen silmeler ve saçaklar, baklava dilimli başlıkları olan mermer sütunlar ve kubbe eteklerindeki kornişler üslubun bezeme anlayışını yansıtmaktadır. Elit Grand Palas rezidansları için ekolojik binaların tasarım kriterleri esas alınarak bırakılan geniş saydam alanlar güneş ışığın bolca içeri girmesini sağlarken, her katta yer alan özel peyzajlı kat bahçeleri, doğal bir atmosfer sağlamaktadır. Modern bir rezidans ve işyerinde olması gereken hizmetler ile sağlık kulübü, rekreasyon ve spor alanları, restoranlar, 625 araçlık kapalı otopark alanları gibi tüm teknik ve sosyal ihtiyaçları sağlayan donanıma sahiptir.

Teknik Özellikler

İnşaat Yapı Sistemi

Mimarisiyle olduğu kadar inşaat teknolosiyle de dikkat çeken Elit Grand Palas'ın tüm tasarım ve statik hesapları, yürürlükteki son Deprem Yönetmeliği, TS 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine uygun şekilde yapılmıştır. Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi ortalama standartların üzerinde C30 olup, beton çeliği sınıfı ST3'tür. Detaylı zemin sondajlarına ve zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran betonarme radye temel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşılayan betonarme taşıyıcı sistem kullanılmakta. Elit Grand Palas'ta, teknik danışmanlar ve yapı denetim firmaları tarafından laboratuvarlarda ve şantiyede kalite kontrol testlerinden geçirilen, TSE Belgeli, yüksek kalitedeki yapı malzemeleri kullanılmakta.

Akıllı Bina

Elit Grand Palas'ın en son teknolojiyle donatılmış altyapısı ve akıllı bina altyapısıyla takip edilen ısıtma ve havalandırma sistemiyle enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma otomasyonları, ortak alanlardaki Wi-Fi (kablosuz internet erişimi) sayesinde evinizde rahat yaşayacak, keyifle çalışacaksınız.

Elit Grand Palas'ta güvenlik merkezi ile bağlantılı CCTV devresi ve etkin, uzman bina yönetimiyle 24 saat güvende olursunuz.

Evlerde bulunan yüksek kaliteli diyafon sistemiyle, gelen misafirler kontrollü kabul edilmektedir.

Projede havalandırmalı, güvenlik alarmlı, ses bağlantılı, deprem sensörlü olmak üzere otopark katları ile bağlantılı 4 adet geniş kapasiteli asansör ve merkezi jeneratör grubu kullanılacaktır.

Yangın Tesisatı;

Tüm ortak alanlarda, otoparklarda yangın söndürme-sprinkler sistemi, blok içerisinde 3 adet yangın merdiveni, kat hollerinde yangın söndürme hortumları ve tüplerinin yer aldığı yangın dolapları, güvenlik merkeziyle bağlantılı otomatik yangın sistemi sayesinde binanın yangın güvenliği en üst düzeyde sağlanacaktır.

Mekanik Tesisatı;

Merkezi, otomatik kontrollü havalandırma, ısıtma ve soğutma (air-conditioning) sistemi,otomatik kontrollü, yüksek verimli doğal gaz kazanlarından oluşan merkezi ısıtma sistemi, ısıölçer sistemi, daire içlerinde zeminden kılışı borularla dağıtım ve projesine uygun konvektör ve/veya panel radyatörler, bireysel faturalandırma sistemli 24 saat merkezi sıcak su, pis su şaftlarında sessiz boru sistemi, deprem sensörlü doğal gaz sistemi, kanallı soğutma ve havalandırma sistemi kullanılacaktır.

Elektrik Tesisatı;

Bina otomasyonu ve faturalamaya uygun elektronik sayaçlar, hayat koruyucu kaçak akım rölesi, zehirli gaz çıkarmayan halojensiz kablo tesisatı, yıldırımdan korunma tesisatı ve paratoner, topraklama tesisatı, otomatik olarak devreye giren merkezi jeneratör, son sistem uydu ve kablolu TV altyapısı, her dairede telefon hattı, hızlı kablosuz internet için ADSL altyapısı, kaçak akım röleli, buatsız elektrik tesisatı Elit Grand Palas projesinde güvenliğiniz ve rahatınız için düşünülen ayrıntılardan.

Pazarlama ve Satış Ofisi
Tel: (216) 482 70 70 pbx

www.elitgrandpalas.com
info@elitgrandpalas.com